W dobie ogromnej komercjalizacji, znak na metce nierzadko usypia czujność konsumentów względem jakości danego wyrobu. Firmy, korzystając na zbudowanej wcześniej renomie nierzadko folgują sobie względem staranności wykonania kolejnych propozycji ofertowych. Branża obuwnicza, w której nie ma jednego, wiodącego producenta musi się liczyć z ogromną konkurencją, toteż botki, buty dla dzieci czy obuwie sportowe są dzielone rzędami cenowymi i jakościowymi, co ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistym stanie produktów.

Obuwie sezonowe, takie jak kozaki, pojawia się w sklepach przed nadchodzącym sezonem. Właśnie wtedy nadarza się również okazja do skorzystania z posezonowych wyprzedaży obejmujących obuwie z minionej kolekcji. W zimowych szałach zakupów najlepiej i najkorzystniej nabyć więc obuwie o przeznaczeniu wiosenno- letnim i cieszyć się zniżkami, które nierzadko sięgają kilkudziesięciu procent. Niestety, jeśli chodzi o buty dla dzieci skorzystanie z takowych obniżek może się okazać zgubne. Nierzadko rozmiar przewidywany nie zgadza się z faktycznym, przez co zakup nadaje się jedynie do odsprzedaży lub oddania.

Oczywiście, w outlet’ach można nabyć buty dla dzieci w konkurencyjnych cenach z minionych kolekcji. Przez cały rok można tam znaleźć klapki, botki, kozaczki, sandałki i adidasy. Modele, choć pochodzące z nieaktualnych już katalogów w większości prezentują się atrakcyjnie i podobają się także najmłodszym.