W ofercie klinik estetycznych oraz różnorakich gabinetów lekarskich znajdziemy wiele ciekawie reklamujących się zabiegów. Jednak nie mamy pojęcia czy rzeczywiście zabiegi te są hitowe, a może są to tylko puste slogany reklamowe?

Świetna metoda na odmładzanie

Lekarz

Karboksyterapia jest reklamowana jako chyba najbardziej skuteczna kuracja, która redukuje cellulit oraz jest także genialną alternatywą dla botoksu oraz liposukcji. Karboksyterapia jest także niezawodna w zmniejszaniu cieni pod oczami, rozstępów, redukcji podwójnego podbródka czy też spłyceniu zmarszczek. Pełna listę zalet, jakie ze sobą niesie można znaleźć bezpośrednio w punktach, które taki zabieg przeprowadzają, np. https://odnovapoznan.pl/karboksyterapia. Jednak czy rzeczywiście to narzędzie jakże rewolucyjne, jakim dysponuje estetyczna medycyna, może zdziałać prawdziwe cuda?

Karboksyterapia jest jakby odmładzaniem przy wykorzystaniu dwutlenku węgla. Jest to zabieg, który oferuje spora większość kosmetycznych gabinetów. Wskazań tak naprawdę jest cała masa. Możemy tutaj wyróżnić cellulit, bruzdy, brak jędrności skóry, zmarszczki, rozstępy, nadmiar tkanki tłuszczowej, wypadanie włosów czy też kurze łapki. Tenże zabieg uznawany jest z przełom w estetycznej medycynie, bo to dzięki niemu w bardzo szybki jak i także nieinwazyjny sposób usunąć wszelakie niedoskonałości ludzkiego ciała oraz osiągnąć sylwetkę wymarzoną. Musimy wiedzieć, że karboksyterapię się stosuje w leczniczych celach, w przypadku niewydolności przewlekłej żylnej, objawu Raynauda, zaburzeń krążenia, łuszczycy czy też owrzodzenia żylakowego.

A jak konkretnie ona działa?

Zabieg ten polega na niczym innym jak na podskórnym czy też śródskórnym wstrzykiwaniu precyzyjnym przy użyciu małej kontrolowanej igły dawek CO2 (dwutlenku węgla), który bezpośrednio przednika do tkanek okolicznych. Efektem jest samo rozszerzenie krwionośnych naczyń jak i także przyspieszenie procesu tworzenia się nowych sieci krwionośnych naczyń. Poza tym w miejscu, w którym jest podawane CO2, zwiększa się nam przepływ krwi, która tlen transportuje oraz także składniki odżywcze. Także poprawia się mikrokrążenie. Co więcej karboksyterapia również pozwala na mechaniczne rozbicie tłuszczowych złogów. Wpływa także niesamowicie pozytywnie na samą stymulację kolagenu. A jaki jest skutek tego wszystkiego? Efekt jest oczywiście niesamowity. Nasza skóra jest jędrna oraz także sprężysta. Efekty mogą zaskakiwać. Śmiało można powiedzieć, że są one porównywalne z operacyjnymi zabiegami. Obecnie się uważa, że karboksykoterapia to jedna z obiecujących najbardziej technik jeśli chodzi o rewitalizację skóry.