[caption id="attachment_984" align="alignleft" width="300"]doradztwo IT Doradztwo IT czyli jak przerodzić pasję w karierę[/caption]

Absolwenci kierunków informatycznych nie mogą dziś narzekać na brak ofert pracy. Najlepsi z nich już w tracie studiów znajdują atrakcyjne posady w wielu znanych, globalnych firmach. Pozostali bez problemu znajdują pracę jeśli nie w kraju, to zagranicą. Warunkiem jest dobra znajomość jeżyka angielskiego lub innych języków obcych oraz umiejętność korzystania z wiedzy zdobytej w trakcie studiów. Co warte podkreślenia, pracę w branży IT zdobyć mogą również osoby, które wprawdzie nie studiowały informatyki, ale mają wiedzę i umiejętności pozwalające im na podjęcie pracy w jednym z zawodów informatycznych. Takie osoby są szczególnie cenne, ponieważ ich wiedza jest na ogół wiedzą czysto praktyczną. Wykorzystywaną przez nich w codziennej działalności.

Jeśli interesujesz się informatyką nie musisz kończyć studiów informatycznych, by zdobyć atrakcyjną pracę. Oczywiście studia będą bardzo pomocne, ale w informatyce liczą się umiejętności czysto praktyczne, a nie sucha teoria, a tych pierwszych można nauczyć się w działaniu. Ciekawym przykładem może być doradztwo IT, czyli doradztwo informatyczne. Na ogół tego typu działalnością zajmują się doświadczone osoby dysponujące rozległą wiedzą obejmującą wiele dziedzin informatyki. Dla osoby interesującej się informatyką, prowadzenie szkoleń z zakresu obsługi prostych aplikacji, co wchodzi w zakres usług doradczych, może być dobrym sposobem na dodatkowy zarobek. Warto bowiem pamiętać, że doradztwo IT to nie tylko pomoc w tworzeniu sieci komputerowych czy wyborze i wdrożeniu określonego oprogramowania, ale także różnego rodzaju szkolenia informatyczne. Hobby, jakim jest dla Ciebie informatyka, bardzo szybko może przerodzić się w zawód, dzięki któremu będziesz mógł zarabiać duże pieniądze. Warto zatem doskonalić swoje umiejętności, uczestniczyć w różnego rodzaju szkoleniach i kursach, poszerzających tym samym własną wiedzę i zdobywając nowe umiejętności. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej odnaleźć się na współczesnym rynku pracy, który szybko ewoluuje i tego samego oczekuje od osób, które się na nim aktualnie znajdują.