Niegdyś dobra impreza nie mogła obyć się bez gitary. A gitarzysta? Nie bez powodu śpiewało się przecież "chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą". Czy te czasy odeszły w niepamięć wraz z minionym ustrojem? Nie !

Impreza z gitarą w tleŚpiewnik gitarowy

Umiejętność gry na gitarze nadal może zaskarbić nam uwagę wszystkich uczestników imprezy. Gra na gitarze, wbrew pozorom nie jest zadaniem łatwym i polega na czymś o wiele trudniejszym niż "szarpanie drutów". A akompaniowanie rozbawionemu, imprezowemu towarzystwu to już wyższa szkoła jazdy. Co innego jest granie samemu dla siebie, a co innego granie i wokal. Ktoś, kto opanuje tę sztukę może liczyć na wielkie uznanie. Nawet jeżeli jest to uznanie w relatywnie wąskim, znajomym gronie. Nie każdy może być drugim Jackiem Kaczmarskim, co nie znaczy, że nie można grać i akompaniować dobrze.

Zagraj na gitarze! Ale co?

Są piosenki ponadczasowe, które znane są niemal wszystkim. Jednak nie trzeba polegać jedynie na swojej, dość w gruncie rzeczy, zawodnej pamięci. Można też rozwijać się, próbować nowych piosenek i poszerzać swój repertuar. Śpiewnik gitarowy to nieodzowna pomoc każdego, kto nie wyobraża sobie imprezy domowej lub ogniska bez dźwięków gitary. Dzięki takiej niepozornej książeczce każdy choć przez jedną krótką chwilę może poczuć się jak bard, który swoją pieśnią uwodzi tłumy słuchających. Nawet jeżeli grono wykonawców i słuchaczy jest identyczne, bo choć gra jedna osoba to śpiewają z radością wszyscy uczestnicy danej imprezy, Nic tak nie zbliża ludzi, jak wspólne muzykowanie.