Jak kupić porządne buty dla dziecka

Wybór odpowiedniego obuwia dla dziecka w dzisiejszych czasach w dalszym ciągu jest powodem bardzo wielu różnych sporów.

Na naszym rynku dostępnych jest wielu producentów obuwia dla najmłodszych i między innymi dlatego właśnie, bardzo trudno jest nam wybrać najlepsze i najbezpieczniejsze buty dla dziecka. Wśród ortopedów oraz pediatrów ścierają się dwie główne teorie dotyczące odpowiedniego czasu na zakup pierwszych butów dla naszych dzieci. Jedni zalecają rodzicom uczyć swoje pociechy chodzić w tradycyjnych butach z zapięciami i gumową podeszwą, a inni specjaliści namawiają z kolei do nakładania dziecku specjalnych skarpetek z antypoślizgową podeszwą.

Odpowiedni rozmiar obuwia

Decydując się na zakup pierwszych butów dla naszego dziecka, musimy specjalną uwagę zwracać przede wszystkim na rozmiar obuwia. Czasy w których to rodzice mierzyli rozmiar stóp swoich dzieci za pomocą zwykłego patyczka, albo kawałeczka sznurka po woli mija. W dzisiejszych czasach coraz więcej sklepów z obuwiem dla najmłodszych dysponuje profesjonalnymi skanerami oraz miarkami, które dokładnie wskazują wielkość stopy.

Co powinny posiadać porządne buty dla dzieci

Buty dziecięce powinny być przede wszystkim bardzo stabilne, czyli po prostu dobrze trzymać stópkę, nie ograniczając niepotrzebnie jej ruchów. Bardzo ważne jest również i to, aby obuwie dziecięce nie usztywniało za bardzo pięt, dlatego też najlepiej zainwestować w buty, które posiadają elastyczny zapiętek. Specjaliści zalecają buty wiązane, które z reguły lepiej stabilizują i są najlepsze dla małych dzieci.

Dobre buty dla dzieci powinny być również bardzo giętkie, czyli powinny posiadać sprężystą podeszwę. Zaleca się również, aby kupować obuwie dziecięce dłuższe przynajmniej o 1 cm od stópki naszego dziecka. Warto wybierać również modele z zaokrąglonym noskiem, które pozwolą naszym pociechom bardzo swobodnie poruszać paluszkami.

Buty powinny być również stosunkowo lekkie, tak aby chodzenie w nich nie sprawiało żadnych trudności i nie męczyło niepotrzebnie dziecka. Nasze obuwie powinno być również wyściełane w środku skórą, albo innym naturalnym materiałem, które będzie bardzo dobrze oddychać. Kupując buty z naturalnej skóry zabezpieczymy stopę naszego dziecka przed nadmiernym poceniem i oczywiście przed rozwijaniem się wewnątrz obuwia groźnych i niebezpiecznych drobnoustrojów chorobotwórczych.

Wybierając obuwie na jesień, albo zimę warto zadbać również i o to, aby nasze obuwie dziecięce było ciepłe. Uwagę należy zwrócić zwłaszcza na grubość podeszwy, która odpowiedzialna będzie w dużej mierze właśnie za ochronę przed mrozem. Warto również poszukać modeli obuwia, które posiadają elementy odblaskowe, które bardzo przydają się głównie zimą, gdy dość szybko robi się ciemno.

Ofertę butów dla dzieci znajdziesz tutaj: http://www.butyraj.pl/pol_m_Buty-dla-Dzieci-153.html