Kobiety bardzo lubią buty na obcasie, które są kojarzone z kobiecością i zmysłowością. Wiele osób twierdzi, że klasyczne, wysokie szpilki to najseksowniejsze buty na świecie. Trudno w tym wypadku mówić o wygodzie, tutaj liczy się przede wszystkim efektowny wygląd. Istnieją jednak modele butów na obcasie, które są nie tylko ładne, ale też komfortowe w noszeniu.

Podczas kupowania damskiego obuwia warto pamiętać o kilku wskazówkach, które z pewnością pomogą dopasować idealną parę.

Rozsądek przede wszystkim

Najważniejsza zasada to przemyślane zakupy. Nie możesz ulegać pokusie i chwilowej modzie. Jeżeli buty nie mają odpowiedniego rozmiaru lub fasonu dopasowanego do stopy, nie kupuj ich. Choć wygląd jest ważny, to jednak zdrowie stóp jest bezcenne i nie warto narażać się na ich deformację. Niektóre buty można w niewielkim stopniu rozciągnąć i rozbić, jednak zanim zdecydujesz się na taki krok, upewnij się przed zakupem, że są wykonane z odpowiedniego materiału.

Lekkie modele

[caption id="attachment_1120" align="alignright" width="225"]Sneakersy na koturnie Sneakersy na koturnie, źródło: Elikshoe.pl[/caption]

Unikaj kupowania ciężkich, masywnych obcasów, które zwiększają wagę obuwia. Zdecydowanie lepsze i wygodniejsze są buty z pustymi słupkami. Dobrym wyborem są też sneakersy na koturnie, w których podeszwa jest wyprofilowana i wykonana z lekkiego surowca. Koturny prezentują się na nodze bardzo dobrze, dodają kobiecości, a przy tym są wygodniejsze od zwykłych obcasów. Oprócz tego pasują do różnych stylizacji, zarówno tych formalnych, jak i nieformalnych.

Gdzie ten obcas?

W przypadku obcasów koniecznie trzeba zwracać uwagę na umiejscowienie każdego ze słupków. Obcas nie może znajdować się na samym końcu buta, ale mus być przesunięty nieco bliżej, a przy tym znajdować się idealnie na środku pięty. Najbardziej stabilne są słupki do wysokości około 8 centymetrów. Wyższe modele mogą już sprawiać problemy paniom, które nie mają na co dzień do czynienia z wysokim obuwiem. Stabilne są także sneakersy na koturnie, ponieważ taka podeszwa zapewnia podparcie na całej długości stopy. Zwróć także uwagę na wkładkę - nie może być zbyt śliska.