Każda kobieta używa bielizny nocnej damskiej podczas snu czy po prostu wieczorami, gdy nie czuje potrzeby chodzenia w codziennym stroju. Wiele jednak pań nie potrafi dobrać bielizny tak, aby nie tylko spełniała swoją rolę, ale i była komfortowa.

Wybór bielizny nocnej damskiej nie tylko powinien następować według kobiecego gustu, ale również konkretnych potrzeb. Kupienie złej piżamy czy koszulki nie jest oczywiście końcem świata, ale może znacznie pogorszyć jakość snu i nastrój kolejnego dnia.

Wygoda przede wszystkim

bielizna nocna

Warto pamiętać, że podczas snu nasze ciało regeneruje energię fizyczną i psychiczną. Z tego powodu bielizna nocna damska nie powinna być zbyt przylegająca do ciała i powodująca np. odgniecenia – warto wybierać coś, co będzie odpowiadało połówce większego rozmiaru od tego noszonego albo zwyczajnie będzie miało luźny fason. Bardzo obcisłe spodnie mogą nawet powodować problemy z krążeniem krwi, co sprzyja tworzeniu się opuchlizny, pajączków, a także żylaków.

Do snu czy do sypialni?

bielizna nocna damsk

Kobiety mieszkające ze swoimi partnerami na pewno będą chciały im się podobać. Specjaliści od snu jednak twierdzą, że dobry sen to taki, podczas którego nic nas nie rozprasza. Z tego powodu bielizna nocna damska powinna być przede wszystkim ubraniem przeznaczonym na czas snu, a dopiero potem seksownym komplecikiem pobudzającym wyobraźnię partnera. Chcąc łączyć te dwie funkcje, warto zwrócić uwagę, aby bielizna nie krępowała ruchów, nie wymagała ciągłego poprawiania. A najlepiej – seksowne komplety zachowywać na konkretne okazje, a w nocy pozwalać sobie na wygodny sen.

Pora roku jest ważna

W większości domów i mieszkań pora roku wpływa na temperaturę w mieszkaniu. W ten sposób łatwo można stwierdzić, że np. cienka, dość odkryta koszulka czy piżamka z satyny świetnie sprawdzi się w upały, ale w zimie może okazać się niewystarczająca. Wtedy lepiej zainwestować w cieplejsze piżamy z zakrytymi rękami i nogami – inaczej w nocy chłód będzie nas zwyczajnie budził. Na rynku dostępna jest cieplejsza bielizna nocna damska, np. z flaneli czy polaru.