Jednym z podstawowych elementów union jest bielizna, która może dzielić się na wiele kategorii, jednakże podstawowym jej podziałem jest określenie, czy jest ona elegancka, czy nie. Każda kobieta posiada oba zestawy w swojej szafie. Różne sytuacje, wymagają różnego ubioru, dlatego na specjalne okazje zazwyczaj stawia się na stonowane barwy. Nie zmienia to jednak podejścia do mody casualowej tzw. codziennej. Kobieca szafka z bielizną jest przepełniona kolorowymi skarpetkami. Dlaczego?

Dlatego, że są urocze

Czarne, białe czy szare- te kolory świetnie pasują na lato, ponieważ wysokie temperatury powietrza wymagają zakładania krótkich stylizacji. Przez to, że nogi są odkryte, bardzo dobrze widać prawie każdą część garderoby. Kolorowe skarpetki do czarnych butów mogą przysporzyć lekkiego kłopotu, podczas doboru reszty ubrań.

Zimowe wieczory

Na jesienno-zimowe dni fantastycznie sprawdzają się w roli psychicznego wsparcia. Niektóre badania pokazują, że nosząc kolorowe skarpetki w szare dni można podświadomie poprawiać sobie humor. Barwy i odcienie wpływają pozytywnie na układ nerwowy człowieka, dlatego osoba nosząca kolorowe ubrania czuje się zdecydowanie lepiej niż ta ubierająca się na czarno.

Te jedne, ulubione

Większość ludzi szybko przywiązuje się do przedmiotów. Z kolorowymi skarpetkami bywa podobnie, bo wiadomo, że każdy posiada ten jeden model, który przez to, że pozytywnie się kojarzy, wywołuje uśmiech na twarzy. Typowe kolory znajdujące się na dolnej części bielizny to zdecydowanie różowy, niebieski, czerwony i zielony. Rzadziej spotyka się kolorowe skarpetki w mocnych odcieniach pomarańczowego ale oczywiście zdarzają się też i takie. Posiadają one osobną część na palce i piety, które różnią się tonacją od całej reszty.