Okulary korekcyjne mają korygować istniejącą wadę wzroku, a zatem wpływać na poprawę jakości naszego widzenia. Warto jednak pamiętać, że okulary wpływają również na nasz wygląd, a zatem wybór odpowiedniego typu okularów będzie miał pozytywny wpływ na nasz wizerunek. Czym zatem kierować się, kupując nowe okulary korekcyjne?

Nawet jeśli zdecydujesz się na markowe okulary, na przykład na okulary korekcyjne Ray Ban, wciąż do wyboru masz co najmniej kilkanaście różnych typów oprawek. Najpopularniejsze ich rodzaj to oprawki o prostokątnym, okrągłym lub owalnym kształcie. Poza tym możesz decydować się na wybór okularów o grubszych lub cieńszych oprawkach, a nawet na zakup okularów bezbramkowych – szkła korekcyjne w takich okularach nie mają oprawy. W sprzedaży znajdziesz również oprawki w wielu różnych kolorach. Trendom tym nie oparły się nawet klasyczne okulary Ray Ban – okulary korekcyjne tej marki występują dziś w wielu wersjach kolorystycznych.

Typ oprawek a kształt twarzy

To podstawowe kryterium, jakim warto kierować się przy wyborze nowych okularów korekcyjnych Ray Ban lub okularów dowolnie innej marki. Ogólna zasada brzmi następująco – jeśli masz owalną twarz, najlepiej zdecyduj się na okulary o prostokątnym, lekko wydłużonym kształcie oprawek. Gdy masz twarz bardziej kwadratową, lepszym wyborem będą oprawki owalne lub okrągłe, a także oprawki z lekko uniesioną górną krawędzią. W przypadku szczupłych twarzy o trójkątnym kształcie warto stawiać na delikatnie zaokrąglone oprawki lub na tzw. kocie oprawki (górna, zewnętrzna część oprawki lekko uniesiona ku górze). Pamiętaj – kształt oprawek powinien być inny niż kształt Twojej twarzy, nawet jeśli decydujesz się na markowe okulary Ray Ban – okulary korekcyjne dostępne są w bogatym wyborze oprawek, a zatem bez problemu znajdziesz model dopasowany do kształtu Twojej twarzy.

Kolor okularów

okulary korekcyjne leżące na stoleW tym przypadku możesz kierować się zasadą kontrastu lub wybierać oprawki okularów pod kolor swoich włosów. Dla osób o jasnych włosach lepsze będą oprawki w stonowanej kolorystyce, a dla brunetów i brunetek okulary o ciemnych oprawkach lub oprawkach w intensywnych kolorach tj. czerwień.

Artykuł zainspirowany został okularami korekcyjnymi Ray-Ban dostępnymi na stronie: https://eokulary.pl/pol_m_Okulary-korekcyjne_Ray-Ban-225.html