Kiedy ktoś pyta o najważniejszy dzień w naszym życiu, odpowiedzi zazwyczaj są dość zgodne - zazwyczaj jest to nasz ślub lub też narodziny dziecka. Jeśli to pierwsze macie jeszcze przed sobą, to z pewnością poświęciliście już mnóstwo czasu na namysł, jak ten dzień ma wyglądać. A wiadomo - koncepcji tyle, ilu zainteresowanych. Dlatego przedstawiamy wam kilka sposobów na urozmaicenie i upiększenie tego dnia.

Konfetti na ślub

konfetti dla pary młodej rozrzucone prze kościołem

Dominują dwa zwyczaje - gdy para młoda wychodzi z kościoła, goście obrzucają ich albo ryżem, albo drobnymi monetami. Jednakże obie wersje mają spore minusy. Pierwsza jest coraz mniej popularna przez wzgląd na problem marnotrawienia jedzenia. Nawet jeśli sami nie uważamy tego za problem, może nie spodobać się to wielu gościom. Natomiast obrzucanie pary młodej monetami wywiera na nich nacisk, by je następnie pozbierać (co powinno się zrobić). Ale chyba żadna panna młoda nie marzy o tym, by przez kolejnych dziesięć minut schylać się, kucać i gimnastykować, by dokładnie wybrać wszystkie pieniądze. Zwłaszcza nie wtedy, gdy wszyscy goście patrzą i czekają… Dlatego konfetti na ślub to wygodne rozwiązanie, które ani nikogo nie urazi, ani nie zagrozi naszej wygodzie. Dodatkowo wygląda obłędnie na zdjęciach. Konfetti może być w różnych kolorach i kształtach. Wydatek jest minimalny, a efekt magiczny.

Pokaz fajerwerków

To już nieco droższa propozycja, choć trzeba przyznać, że cieszy się sporą popularnością i wiele par się na nią decyduje. Pokaz fajerwerków odbywa się już podczas wesela, zazwyczaj późno w nocy. Jako, że wesela organizuje się głównie w miesiącach letnich, ciemno robi się dosyć późno, a wiadomo, że fajerwerki najlepiej wyglądają na tle nocnego nieba. Bardzo często pokaz odbywa się koło północy i jest elementem oczepin. Jest to zdecydowanie piękny moment, który zachwyci wielu gości, ale musimy pamiętać, że jest to spory wydatek. Jeśli już decydujemy się na fajerwerki, to nie warto iść po linii najmniejszego oporu i wykonać jedynie plan minimum. O ile konfetti na ślub jest w zasięgu każdej młodej pary, o tyle fajerwerki to poważna, finansowa decyzja.

Puszczanie baniek

Kolejna atrakcja, która nie powinna nadszarpnąć za bardzo naszego budżetu, a stwarza okazje do wykonania niezapomnianych zdjęć, tak, jak miało to miejsce w przypadku konfetti na ślub. Bańki puszczane są ze specjalnego agregatu, dzięki czemu mamy pewność, że ich nie zabraknie. Bańki można puszczać w wielu momentach ślubu i wesela - podczas wyjścia z kościoła, pierwszego tańca czy później, w trakcie oczepin.