Moda na zdrowe odżywanie nie jest fanaberią, czy chwilowym trendem. Konsumenci stają się coraz bardziej świadomi i szukają produktów, które spełnią ich wysokie wymagania. Chcą odżywiać się zdrowo i racjonalnie, dlatego często decydują się na samodzielne przygotowywanie posiłków i napojów.

Domowe czy kupne

Wszyscy chcemy mieć zdrową dietę, jednak na co dzień brakuje nam czasu na przyrządzanie domowego jedzenia bez konserwantów. Z tego powodu zdarza nam się wkładać do sklepowego koszyka produkty gotowe, które wystarczy wyjąć na talerz lub przelać z opakowania. Jeżeli już jesteśmy zmuszeni do takiego kroku, warto uważnie czytać skład danego produktu i wybierać żywność, która ma krótki termin do spożycia, bądź jest pasteryzowana.soki nfc Takie są np. naturalne soki NFC, czy produkty oznaczone jako EKO. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że do naszego żołądka nie trafia żywność niskiej jakości, która często jest wypełniona polepszaczami, czy wzmacniaczami smaku.

Smacznie i zdrowo

Dietetycy zgodnie twierdzą, że warzywa i owoce powinny stanowić podstawę naszej diety. Zawierają mnóstwo cennych minerałów, witamin, a także błonnik, który usprawnia funkcjonowanie naszego układu trawiennego. Oprócz tego są bogatym źródłem białka roślinnego oraz fitohormonów, które utrzymują nasze ciało w dobrej formie. Jeżeli nie mamy czasu na chrupanie warzyw i owoców lub nie lubimy ich w takiej postaci, rozwiązaniem będą soki NFC. Co to takiego i dlaczego warto po nie sięgać?

Definicja

NFC to skrót od angielskiego określenia Not From Concentrate czyli "nie z koncentratu". Oznacza to, że soki NFC wyprodukowane są przez wyciskanie lub tłoczenie surowych warzyw i owoców. Dzięki takiej metodzie wytwarzania końcowy produkt jest naturalnie mętny i zawiera wszystkie cenne mikro i makroelementy. Soki następnie są pasteryzowane w niskiej temperaturze, aby pozbyć się bakterii, ale nie utracić swoich wartości odżywczych.

Jest moc

Prozdrowotne właściwości mętnych soków tłoczonych potwierdzają liczne badania naukowe. Okazuje się, że znajduje się w nich cztery razy więcej polifenoli (w porównaniu z sokami klarownymi), które wykazują bardzo silne działanie przeciwalergiczne, przeciwstarzeniowe, a nawet przeciwnowotworowe. Uzyskanie pozytywnych efektów możliwe jest już po kilku dniach spożywania dwóch szklanek tego pysznego napoju dziennie. Taki sok możemy także przygotować w domu pod warunkiem, że mamy dostęp do specjalnej wyciskarki oraz świeżych produktów pochodzących z ekologicznych upraw. Jakość użytych warzyw i owoców ma ogromne znaczenie dla zdrowia i smaku soku. Najzdrowsze soki nfc znajdziesz tutaj: http://www.maurer.com.pl/oferta.html