Dodatki do stroju nie są wyłącznie kobiecą domeną. Teczki, które noszą panowie, zegarki czy biżuteryjne spinki do krawatów to akcesoria, dzięki którym całość stroju zostaje dopełniona. Pomimo iż wydawać by się mogło, że torebki są skrzynią bez dna, jednako panowie mogliby się pochwalić znaleziskami poczynionymi w swoich teczkach. Z bałaganu pojawiającego się w bagażu podręcznym wynika potrzeba dokupywania różnorakich przedmiotów ułatwiających zachowanie porządku.

Najlepszym przyjacielem teczki, torebek a nawet większych kieszeni są portfele. To właśnie w nich trzyma się wszelkiego rodzaju dokumenty, karty, rachunki, bilety, jak również pieniądze i drobiazgi. Niektórzy używają ich także jako miejsce do przechowywania kluczy, jednakże na te warto mieć osobną, najlepiej zapinaną przegródkę. Do każdej torby i wszystkich teczek zmieści się także organizer w postaci piórnika czy kosmetyczki, gdzie można znaleźć miejsce na długopisy, pendrive’y itp.

Oczywiście nie wszystkie torebki są w stanie pomieścić format A4, dlatego przy zakupie takowej warto o tym pomyśleć zawczasu. Teczki są zazwyczaj wykonywane z myślą o przechowywaniu dokumentów, dlatego też w zdecydowanej większości spełniają wymogi A4.