Z wiekiem każdej kobiety  skóra traci na witalności oraz miękkości. Staje się mniej elastyczna, pojawiają się na niej kolejne zmarszczki, co powoduje, że wiele kobiet traci radość z patrzenia w lustro na piękną i dojrzałą kobietę. Jest mnóstwo sposobów na to, aby temu zaradzić i jednym z nich są specjalistyczne kosmetyki Bielenda Professional.

W życiu każdej kobiety przyjdzie taki moment, że patrząc w lustro nie rozpozna już tej dawnej, młodej i pięknej dziewczyny. I od podejścia zależy, kogo ujrzy w swoim odbiciu. Jedne będą widziały zmęczone życiem kobiety, na których twarzach widać cierpienie i ból. Inne z kolei zobaczą piękne i doświadczone kobiety, które mają coraz więcej zmarszczek. Obie grupy kobiet łączy coraz mniej elastyczna cera, dlatego należy pamiętać o podstawowych zasadach w pielęgnacji skóry dojrzałej wśród płci pięknej.

Kiedy jesteśmy po 40., warto sięgnąć po kremy, które w swoim składzie mają kolagen. Jest to substancja, która zapobiega przesuszaniu się cery, utrzymuje jędrność skóry oraz jej elastyczność. W tych kremach powinna być również witamina A (retinolem), która jest odpowiedzialna za odbudowę komórek, a dodatkowo działa przeciwzmarszczkowo. Można również w składzie poszukać witaminy C, ceramidów, peptydów oraz polisacharydów. Ponadto poza pielęgnacją, którą kobieta może wykonywać sama, warto od czasu do czasu skorzystać ze specjalistycznej serii zabiegów, które wprowadzają w głąb skóry substancje czynne (np. mezoterapia).

Kiedy kobieca czterdziestka już dawno minęła, a przyszła kolej na przekroczenie pięćdziesiątych urodzin, wtedy należy spodziewać się, że skórka stanie się cienka i bardzo sucha. Dzieje się tak z powodu utraty ważnego składnika jakim jest kolagen. Dodatkowo ze względu na ograniczony metabolizm skóra zaczyna tracić lipidy, które odżywiają i regenerują naskórek. Wtedy należy wspomagać skórę kosmetykami przeciwzmarszczkowymi i poprawiającymi gęstość, np. poprzez zawartość olejków, witaminy A, kolagenu czy koenzymu Q10, które są często zawarte w kosmetykach Bielenda Professional. To wszystko pomoże zachować świeżość i delikatność skóry. W tym wieku należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu cery oraz wygładzaniu naskórka.

Im starsza kobieta, tym bardziej powinna przykładać wagę do kosmetyków, których używa. W zależności od wieku skóra potrzebuje zupełnie innych składników, które pomagają jej być nawilżoną i pełną witalności cerą. Jeżeli odpowiednio wybierzesz kosmetyki do pielęgnacji twarzy, być może uda Ci się oszukać czas!