Markowa torebka prosto ze światowych wybiegów to marzenie każdej stylowej kobiety. Ładna i dobrze wykonana torebka dodaje szyku i świetnie dopełnia nawet prostą stylizację. Jedną z najbardziej znanych marek, która zajmuje się tworzeniem eleganckich i funkcjonalnych torebek jest Mazzini. Mazzini to torebki, które łączą w sobie subtelność i klasykę, która doskonale łączy się z ich praktyczną stroną. Większość modeli wykonywana jest z naturalnej skóry, która odznacza się wysoką trwałością. Dobrze wyprawiona skóra posłuży przez wiele lat, dlatego kupując Mazzini torebki mamy pewność, że to dobra inwestycja na długi czas. Dobra wytrzymałość skłania do projektowania torebek, które są uniwersalne i nie wyjdą z mody.

Historia torebki

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, gdzie i jak rozpoczyna się historia torebek? Nie chodzi o zwykłe pojemniki na utensylia, ale łade modele, które były wykonywane jako praktyczny dodatek. Jak wyglądała ta długa droga zanim powstały Mazzini torebki?

Dawno, dawno temu...

Od najwcześniejszych etapów cywilizacji torby i torebki były praktycznymi codziennymi artykułami używanymi zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Były niezbędne do noszenia pieniędzy i innych rzeczy osobistych, ponieważ ubrania nie były jeszcze wyposażone w kieszenie. Wiemy, jak wyglądały: z obrazów, grafik i gobelinów oraz z kilku historycznych torebek przechowywanych w muzeach. Takie zabytkowe torby są rzadkie, ponieważ były w większości wykonane z łatwo psujących się materiałów. Torebki i torebki były dostępne w różnych wersjach do wielu celów, takich jak torby z klamrami, skórzane torebki i torebki z długimi sznurkami. Z wyjątkiem rzadkich toreb na ramię, wszystkie były noszone przymocowane do paska lub pasa. Wprowadzenie kieszeni pod koniec XVI wieku oznaczało, że torby męskie powoli zaczęły znikać w XVII wieku. Odtąd torby należały niemal wyłącznie do kobiet. Od XVI wieku kobiety często zakładały portmonetki na chatelaine - to haczyk z łańcuchami, do których można przymocować małe przybory, takie jak klucze, skrzynie na noże, nożyczki i narzędzia do szycia. Ponieważ chatelainy były często wykonane z metali szlachetnych, były również uważane za biżuterię i symbol statusu. W XVII i XVIII wieku oraz w XIX wieku odzież damska była tak obszerna, że nawet dwie torby lub "kieszenie" mogły być łatwo ukryte pod spódnicą. Takie torebki były zwykle noszone w parach: jedna zwisająca z każdego biodra. Kieszenie na uda pozostawały na topie przez większą część XIX wieku.