buty damskie sklep internetowy Przeglądając, jakie buty damskie sklep internetowy ma w swojej ofercie, można zauważyć, że różnią się one nie tylko rodzajem obcasa, ale także typem noska. I coraz więcej kobiet uważa tę część buta za mocno wpływającą na ich wybór. Rodzaj noska wpływa na to, jak odbierana jest cała sylwetka i może jednocześnie zepsuć, albo podkreślić całą stylizację. Warto więc wybierać buty rozsądnie.

Rodzaje nosków w butach

Najczęściej spotykane rodzaje nosków w butach są cztery: kwadratowe, okrągłe, całkiem spiczaste, i migdałowe, czyli pół-okrągłe, pół-spiczaste. Czasem można też spotkać różne wariacje na ich temat, czyli na przykład kwadratowe z bardziej zaokrąglonymi krawędziami, albo noski smukłe, ale nie do końca spiczaste. Warto wiedzieć do jakiego rodzaju odzieży pasuje każdy z nich, aby uniknąć modowej wpadki.

Do czego nosić poszczególne rodzaje nosków?

Dość bezpiecznym wyborem dla osób, które nie chcą długo zastanawiać się, czy ubrały się odpowiednio, są czółenka ze średnim obcasem i smukłym, niezbyt spiczastym noskiem. Będą one pasować do wielu rodzajów spodni jak i spódnic i sukienek.

Do spodni w kant, które często nosimy do pracy, lub na różne oficjalne okazje, pasują przede wszystkim buty o noskach w szpic, albo migdałowych. Do jeansów - rurek, w które często przebieramy się po pracy, pasują zarówno balerinki i trampki o okrągłych noskach, albo botki z migdałowym i ściętym obcasem. Raczej nie będą pasować tu kwadratowe noski. Do krótkich spodenek pasuje niemal każdy rodzaj buta i noska. Są jeszcze metalowe noski, okrągłe lub bardziej smukłe, które polecane są raczej dla osób, które chcą dodać pazura swoim stylizacjom.

Sprzedający buty damskie sklep internetowy poleca dobierać buty także pod względem wrażenia, jakie chcemy wywrzeć na osobach, przed którymi zamierzamy się zaprezentować. Dlatego jeśli np. chcemy uchodzić za osobę zdecydowaną, stawiającą na swoim, możemy wybrać buty z wyraźnym szpicem, a jeśli wręcz przeciwnie – zamierzamy podkreślić swoją otwartość, przyjazność albo skłonność do kompromisów, powinniśmy postawić bardziej na buty z okrągłym noskiem.