Bramkarz to pozycja newralgiczna. To właśnie zawodnicy strzegący bramki są narażani na najwięcej kontuzji – otarcia, uderzenia piłką, a nawet zderzenia ze słupkami. Poza odpowiednią mentalnością, każdy brakarz powinien mieć dobrze dobrany sprzęt.

Nie ma co ukrywać, że najważniejszy jest strój bramkarski, ponieważ to on pozwala na uniknięcie wielu urazów. Przede wszystkim bramkarze preferują grę w długich spodniach, ponieważ zabezpieczają ten sposób kolana, ponadto bluzy bramkarskie posiadają odpowiednie gąbki zabezpieczające – przede wszystkim na łokciach. Strój ponadto powinien być trwały i wygodny.

stroje bramkarskie

Ochrona i bezpieczeństwo Najważniejsze jest, żeby strój piłkarski dawał odpowiednie zabezpieczenie – nie tylko termiczne, ale również przed urazami czy stłuczeniami. W wypadku bramkarzy jest to szczególnie ważne, ponieważ ich pozycja na boisku wiąże się z licznymi ślizgami, upadkami i kontaktami z przeciwnikiem. Stroje bramkarskie są więc tak przygotowane, żeby zapewnić maksymalne zabezpieczenie łokci, kolan, ramion czy piszczeli. Dodatkowe pianki, trwały materiał, odpowiednie rękawice i buty – dopiero w takim stroju bramkarz może rozpocząć mecz. Warto dodać do tego, że ważny jest też zdrowy rozsądek, ponieważ stroje bramkarskie nie są w stanie zabezpieczyć przed wszystkimi boiskowymi wydarzeniami.

Wybór stroju Obecnie na rynku bardzo łatwo znaleźć jest strój bramkarski, ale czy każdy będzie odpowiedni? Koniecznie trzeba sprawdzić jakość wykonania, materiał, którego użyto oraz jakie zabezpieczenia zastosowano. Niestety, ale są producenci, którzy nie produkują najlepszych jakościowo strojów, dlatego lepiej dopłacić i znaleźć coś, co rzeczywiście odpowiednio spełni swoją rolę. Szczególnie, że bramkarz powinien mieć odpowiedni sprzęt – jest narażony na wiele sytuacji, które mogą spowodować kontuzje. Szczęśliwie w dobie sklepów internetowych znalezienie dobrego sprzętu nie jest problemem. Stroje bramkarskie są produkowane przez największe firmy specjalizujące się w produkcji tego rodzaju sprzętu, więc każdy z nas może biegać po boisku ubrany jak Wojtek Szczęsny czy Artur Boruc.