Palenie papierosów szkodzi – informuje o tym każde pudełko papierosów, które dodatkowo opatrzone jest nieprzyjemnymi dla oka zdjęciami. Palenie tytoniu jest na świecie przyczyną prawie 4 milionów zgonów rocznie. A to dlatego, że papierosy posiadają aż 4000 związków chemicznych, z których część ma działanie rakotwórcze. Nałogowy palacz z dnia na dzień nie rzuci palenia, ale może przerzucić się na tytoń, który jest zdrowszy, gdyż nie posiad tak dużej ilości substancji szkodliwych. Bletki, filterki, grinder i dobrej jakości tytoń – to wystarczy, by w sposób tańszy i zdrowszy zaspokoić głód nikotynowy.

Tytoń tańszy od papierosów

bletki do zawijania tytoniu w papierosyCena paczki papierosów to minimum kilkanaście złotych. Dodatkowo papierosy zawierają setki chemicznych substancji, które mają nie tylko zgubne właściwości uzależniające, ale też chorobotwórcze – także nowotworowe. Palaczowi, który nie wyobraża sobie dnia bez dymku, ciężko z dnia na dzień definitywnie rzucić palenie. Początkowo można przerzucić się na tytoń, który pali się z bletki. Jest tańszy, wydajniejszy, nie tak uzależniający, nie posiada tylu substancji chemicznych, a przy tym dym tytoniowy nie jest tak gryzący, jak ten z papierosów.

Tytoń przywędrował do Europy z Nowego Lądu, czyli współczesnej Ameryki. To tam Krzysztof Kolumb został poczęstowany przez Indian tytoniem, który następnie przywiózł do Europy. Niemal sto lat później od tego wydarzenia zaczęto go hodować w Portugali, a stamtąd popularność tytoniu rozprzestrzeniła się na całą Europę (i nie tylko).

Dlaczego lepiej palić tytoń?

Tytoń zawiera dużą ilość nikotyny, która może być uzależniająca, ale w przeciwieństwie do papierosów, tytoń bardzo dobrej jakości nie jest nakrapiany chemicznymi substancjami. Nie warto kupować taniego tytoniu, bo z całą pewnością otrzymamy produkt zbliżony do tego, umieszczonego w papierosach. Dobry tytoń kosztuje od kilkudziesięciu złotych. Do tego bletki i filterki, na które trzeba przeznaczyć kilka złotych. Tytoń jest jednak wydajny, a do tego smaczniejszy i przystępniejszy. Szacuje się, że kupując tytoń oszczędza się nawet połowę tego, co wydawałoby się na tygodniowy zakup papierosów. Dobrej jakości bletki znajdziecie na https://bongo24.pl/pol_m_Bibulki_Bletki-2307.html.

Skręcenie papierosa z tytoniu i bletki jest nieco bardziej skomplikowane niż wyciągnięcie papierosa z paczki, ale nie takie trudne. Tytoń – zwłaszcza jeśli jest mokry, warto skręcić w młynku zwanym grinderem. Niewielką ilość tytoniu włożyć do bletki z ustnikiem. Skręcanie papierosa to kwestia wprawy.