Jeden z najbardziej cenionych rodzajów mydeł, o naturalnej recepturze i długotrwałej tradycji wytwarzania – mydło Aleppo, lub mydło z Alep. To produkt, z którym warto się zapoznać, zwłaszcza jeśli mamy jakiekolwiek problemy ze skórą – niedoskonałości, nadwrażliwość, trądzik, nadmierne przetłuszczanie.

Skład mydła

 mydło AleppoW skład mydeł Aleppo wchodzi przede wszystkim olej laurowy, który nadaje mu właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. To jemu mydło zawdzięcza tak wysoką skuteczność w walce z pryszczami i zaskórnikami oraz nadmiernym błyszczeniem tłustej i mieszanej skóry. Jego naturalny skład, pozbawiony zbędnych dodatków, barwników i zapachów sprawia, że mydło to mogą śmiało stosować alergicy. W zasadzie każdy może korzystać z dobrodziejstw tego mydła, grunt by wybrał takie z odpowiednią dla siebie zawartością procentową oleju laurowego.

Jakie mydło dla kogo?

W sklepach dostępne są mydła oznaczone procentami. Wartość ta podpowiada ile oleju laurowego znajduje się w danej kostce. Osoby z wrażliwą i suchą skórą powinny wybierać mydło o zawartości oleju maksymalnie 10%. Osoby z normalną lub mieszaną cerą powinny być zadowolone z działania mydła oznaczonego 10 – 20%. Mydła o zawartości 30 – 40% oleju przeznaczone są do skóry tłustej, a te o jeszcze większym stężeniu do okazjonalnego stosowania w przypadku skór trądzikowych.

Najlepiej swoją przygodę z mydłami Aleppo rozpocząć od niższych stężeń, tak by być pewnym, że nie przesuszy ono nadmiernie skóry.

Jak używać mydła Aleppo?

Mydło Aleppo może być stosowane na wiele sposobów. Przede wszystkim tradycyjnie, jako mydło do codziennego, wieczornego mycia twarzy. Może być również używane do mycia całego ciała, również u dzieci i niemowląt. Jeśli walczymy z łupieżem, warto jest zmydlić nim skórę głowy i zostawić je na 10 minut, po czym spłukać. Powinno pomóc. Na dłużej warto pozostawić mydło również na skórze twarzy, jeśli czujemy, że przyda nam się maseczka oczyszczająca. To jednak nie wszystkie możliwe zastosowania, bowiem mydło Aleppo polecane jest też do prania delikatnych tkanin. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie: http://gaj-oliwny.pl/pol_m_Mydla-naturalne_Syryjskie-mydla-z-Aleppo-158.html.