woreczki jutoweWytrzymałe worki jutowe dawniej wykorzystywane były przede wszystkim do przechowywania sypkich artykułów spożywczych. Używano ich do transportu przypraw, ziół, herbaty i kawy drogą morską z krajów południowych do Europy. Dziś woreczki jutowe wykorzystuje się do głównie do celów czysto dekoracyjnych. Trzeba jednak przyznać, że w modnych kuchniach takich woreczków wciąż używa się do przechowywania niektórych sypkich produktów, przede wszystkim kawy, orzechów, fasoli, soli lub cukru. W ten sposób można wystylizować wnętrze swojej kuchni na bardziej orientalne. W końcu woreczki jutowe wielu z nas kojarzą się właśnie z transportem kawy. A co może być bardziej orientalnego niż pachnące ziarna kawy przechowywane w naturalnym, jutowym woreczku?

Jeśli nie interesują Cię zastosowania kuchenne, woreczków z juty używać możesz również w łazience. Doskonale nadają się do przechowywania różnego rodzaju akcesoriów kosmetycznych tj. waciki czy samych kosmetyków, zwłaszcza tych niewielkich, których zwykle nie mamy w czym przechowywać. W jutowym woreczku możemy ukryć zapas pachnących mydełek, sól do kąpieli lub zestaw odżywek i szamponów do włosów. Tego typu przedmioty ukryte we wnętrzu stylowego woreczka nie burzą harmonii elegancko urządzonego wnętrza. Poza tym pozbawione zbędnych dekoracji woreczki z juty dobrze wpisują się w nowoczesny wystrój współczesnych mieszkań, gdzie ceni się daleko idący minimalizm i skromność wystroju.

Niewielkie woreczki jutowe to również ciekawy pomysł na przygotowanie oryginalnego odświeżacza powietrza do szafy. Ze względu na fakt, że woreczki tego typu przepuszczają powietrze, umieszczone w nich pachnące mydełka lub kwiatowe płatki rozsieją swój aromat na ubrania, ręczniki lub pościel przechowywaną w szafie. Tego typu woreczki-pachnidła umieścić możemy również w skrzyni wersalki, gdzie przechowujemy pościel. Dzięki temu codziennie będziemy mogli raczyć się pięknym kwiatowym zapachem lub innym, lubianym przez nas aromatem – w zależności od tego, co posłuży nam za wkład do woreczka.