Mezoterapia jest zabiegiem, który zdobył w ostatnich latach ogromną popularność. Jego istotą jest spowodowanie mikrouszkodzeń skóry i wprowadzenie substancji aktywnych głęboko pod jej powierzchnię. Wyróżniamy zabiegi mezoterapii igłowej i bezigłowej. I jedne i drugie mają zwolenników. Charakteryzują się także dużą skutecznością. Na efekty, które uzyskujemy podczas zabiegów mają wpływ preparaty do mezoterapii, których użyjemy. Ich wybór zależy od specjalisty, u którego wykonujemy zabieg. Będzie się on kierował stanem naszej skóry, a także naszymi oczekiwaniami.

Preparaty do mezoterapii - niezbędny składnik zabiegu

Mezoterapia jest zabiegiem tak skutecznym, ponieważ pozwala na wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry. Jest to niemożliwe w przypadku stosowania jedynie samych preparatów kosmetycznych. Skóra, która jest poddawana kontrolowanym uszkodzeniom, a następnie wtłaczaniu substancji odżywczych szybko staje się bardziej jędrna, dobrze ukrwiona, odzyskuje zdrowy koloryt. Regularne stosowanie takich zabiegów sprawia również, że staje się grubsza, a zmarszczki i linie mimiczne ulegają widocznemu zmniejszeniu.

Jak wybrać produkty do mezoterapii?

Wybór kosmetyków przeznaczonych do mezoterapii to domena specjalisty, który podejmuje się wykonania zabiegu. Duże znaczenie ma fakt, czy decydujemy się na mezoterapię igłową czy bezigłową. Niezwykle ważny jest także stan i potrzeby naszej skóry. Koktajle używane do mezoterapii mogą zawierać witaminę C, krzemionkę, kofeinę, prowitaminę B5, a także wiele innych substancji o działaniu anty aging. Duży wybór preparatów do mezoterapii znajdą Państwo na https://dermafillers.pl/48-preparaty-do-mezoterapii Bardzo dużą wagę ma jakość wykorzystywanych preparatów. W przypadku, kiedy wykonujemy zabiegi mezoterapii w profesjonalnym salonie kosmetycznym, możemy mieć pewność, że nasza skóra jest w dobrych rękach. Natomiast, kiedy decydujemy się wykonywać zabieg w zaciszu własnego domu powinniśmy bardzo się postarać o zakup jedynie produktów renomowanych firm. Kosmetyki do mezoterapii wnikają bardzo głęboko w naszą skórę, co niewątpliwie ma swoje zalety. Jednak równie dobrze może nam zaszkodzić, kiedy użyjemy substancji z niepewnego źródła. preparaty do mezoterapii

Preparaty do mezoterapii jednokrotnego użytku

Wiele kosmetyków przeznaczonych do zabiegów mezoterapii zamkniętych jest w szklanych ampułkach. Są to produkty, które przeznaczone są do jednokrotnego użytku. Oznacza to, że powinniśmy zużyć je jak najszybciej, ponieważ po otwarciu opakowania zaczynają tracić swoje dobroczynne właściwości. Istnieje również ryzyko, że zaczną się w nich gromadzić niebezpieczne bakterie.