Ilość dostępnych obecnie na rynku kurtek motocyklowych może przyprawić o zawrót głowy nawet największego projektanta mody. Najpopularniejszym segmentem są kurtki skórzane, tak uwielbiane przez członków gangów oraz potencjalnych zabójców i gwałcicieli.

Dzięki zamontowanym tam ćwiekom są one w stanie zablokować każdy niemal cios, a przy okazji wyrządzić niemałe krzywdy przeciwnikowi. Tym samym kurtki motocyklowe to nie tylko element stroju, ale także śmiercionośna broń, która najprawdopodobniej wkrótce zostanie zabroniona przez władze. Innym wartym wspomnienia trendem są kurtki dla dzieci. Coraz młodsze dzieci, już nawet przedszkolaki, posiadają swoje własne jednoślady. W związku z tym wykształcił się nowy segment, który zajmuje się produkcją przeznaczonych dla dzieci kurtek. Wśród dziewczynek najpopularniejsze są kurtki skórzane z motywem Hello Kitty! oraz z Hanną Montaną. U chłopców natomiast plecy zdobią motywy z gier, a także komiksów na przykład Kaczor Donald. Dziecięce kurtki posiadają specjalne odblaski, dzięki którym rodzice mogą być pewni, że ich pociechy zwrócą bezpiecznie z trasy do domu.

Kurtki motocyklowe to także pole do popisu dla projektantów mody, w których lubują się panie. W kurtkach, nie projektantach. Najnowsze kolory, fasony i wzory zapewniają, że każda kobieta może pokazać się w swojej kurtce zarówno na maszynie, jak i eleganckiej imprezie, gdzie obowiązują stroje galowe.