Ogromną uwagę przykładamy do tego, by strój był modny i przykuwał uwagę odpowiednim designem. Takie trendy nie omijają również odzieży sportowej zarówno tej dedykowanej ćwiczeniom na siłowni, jak i tym w plenerze. Poza tym, że często jest ona atrakcyjna wizualnie to również wykorzystuje specjalne właściwości różnych tkanin, które sprawiają, że ciało oddycha, wilgoć jest odprowadzana od ciała, a ono nie ulega ani przegrzaniu ani wychłodzeniu. Spośród funkcji tych elementów garderoby doskonale sprawdza się również bielizna damska z merynosów. Ten rodzaj przyjemnej w dotyku wełny sprawdza się przede wszystkim wtedy, gdy na zewnątrz jest zimno.

ciepła bielizna damska z wełny merynosówFenomen wełny merino

Koszulki, bluzy, legginsy, skarpetki czy bielizna damska z merynosów to początek długiej listy ubrań, które produkuje się z tej specyficznej wełny. Faktem jest, że każdy, kto po takie produkty sięgnął, już z nich nie zrezygnuje. Przede wszystkim bielizna damska z merynosów jest niezwykle wygodna, ale nie to jest podstawową jej zaletą. Runo, z którego wytwarzana jest wełna merino, pozyskuje się od specjalnego gatunku owiec, które na co dzień żyją w ekstremalnie trudnych warunkach. Latem muszą wytrzymać wysokie temperatury, a zimą bardzo silne mrozy. Dlatego właśnie ich runo doskonale chroni przed przegrzaniem i wyziębieniem organizmu. Te właściwości są również wykorzystywane w produkcji odzieży outdoorowej. Wełna merynosów ma specjalną budowę, w której znaleźć można małe kieszonki wypełnione powietrzem – to właśnie one świetnie izolują zarówno przed zimnem, jak i ciepłem. Nawet mokra koszulka w dalszym ciągu będzie rewelacyjnie zapewniać komfort termiczny i wrażenie suchej skóry szczególnie w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego.

Jaką bieliznę damską z merynosów kupić?

Większość osób decyduje się na wybór bielizny damskiej z merynosów w sezonie jesienno-zimowym, gdy na zewnątrz spadają temperatury. Są jednak też tacy, którzy lubią cieńsze koszulki z domieszką tej wełny także latem. Szczególnie produkty w jasnych kolorach rewelacyjnie będą chronić przed przegrzaniem. Bielizna damska z merynosów w pewien sposób dostosowuje się do warunków zewnętrznych dokładnie w taki sam sposób, jak działa w naturze. Dlatego właśnie jest podstawowym elementem garderoby amatorów górskich wypraw, ale i trenujących bieganie czy też jazdę na rowerze. Bielizna damska z merynosów będzie doskonale absorbować pot ze skóry i odprowadzać go na zewnątrz. To zdecydowanie lepsza propozycja niż tradycyjna bawełna. Może właśnie dlatego coraz chętniej wybierana jest jako element codziennej garderoby.