Nadal w naszym kraju wiele osób decyduje się na ślub kościelny, podczas którego istotna jest nie tylko duchowa podniosłość wydarzenia, ale też jego cała oprawa muzyczna, słowna i wizualna. Dekoracja kościoła powinna jednak przebiegać według konkretnych wytycznych, jako że jest to miejsce kultu religijnego i nie wszystkie chwyty są wówczas dozwolone – warto mieć to na uwadze.

Zazwyczaj dekorację kościoła oddajemy w ręce firm, które zajmują się tym od długiego czasu, co jest rozwiązaniem wygodnym, co zabierającym nam z barków kolejny obowiązek. Jednocześnie jednak dobrze jest pamiętać, aby nasze oczekiwania co do takiej dekoracji nie były na wyrost, bo w kościele nie możemy pozwolić sobie na absolutnie każdy rodzaj dekoracji.

Starannie wybierz kwiaty

obrączki ślubneW doborze kwiatów dobrze jest kierować się czymś więcej, aniżeli własnym gustem – czyli znajomością roku liturgicznego i świąt kościelnych. W ten sposób będziemy w stanie dobrać taki rodzaj oraz kolor kwiatów, który nie urazi niczyich uczuć religijnych i będzie dopasowany do charakteru miejsca oraz okresu w roku. To istotne, bo niekiedy może zdarzyć się tak, że dekoracja kościoła (https://www.slubna-alejka.com.pl/) zostanie zaakceptowana przez proboszcza pod warunkiem, że kwiaty po ceremonii zostaną w kościele, dopóki będą wyglądały świeżo. Najbezpieczniejszy będzie więc wybór kwiatów w odcieniach bieli, z dodatkami zielonymi z uwagi na naturalność oraz dopasowanie tego koloru do wszystkich okazji. Taka dekoracja kościoła powinna być zaakceptowana w każdej parafii.

Romantyzm jest ważny

Zazwyczaj kościoły, w których bierzemy ślub, są dość starymi i romantycznie prezentującymi się świątyniami. Z uwagi na to dobrze jest zainwestować w taką dekoracje kościoła, która będzie współgrała z tym charakterem, a przy okazji jednocześnie będzie ładnie się prezentowała w zgodzie z naszym gustem. Tutaj możemy wykorzystać np. biały czy czerwony, długi dywan, który będzie prowadził do wyznaczonych miejsc przed ołtarzem. To świetna okazja do ustawienia po jego obu stronach świeczników czy stroików z dodatkowymi kwiatami. Brzegi dywanu można zasypać płatkami róż – o ile zostaną one potem sprzątnięte przez wynajętą ekipę.

Dodatki – na nie postaw

Istotne są również dodatki, dzięki którym dekoracja kościoła nabiera indywidualnego charakteru. Tutaj możemy nieco zaszaleć, jeśli to określenie w ogóle pasuje do nastrojów kościelnych. Warto wykorzystać dekoracje w sposób funkcjonalny, np. tiulem z kwiatami odgradzając główną nawę, tak by goście nią nie chodzili, tylko wchodzili do ławek po bokach. Tego rodzaju dekoracje trzeba jednak zwykle sprzątnąć po zakończonej uroczystości.