[caption id="attachment_1137" align="alignright" width="300"]aloes w żelu Aloes w żelu to prawdziwa moc natury dla Twojej urody[/caption]

W ostatnim czasie do łask wróciły produkty pochodzenia naturalnego. Szczególnie jest to zauważalne w kategorii żywności i kosmetyków. Po okresie zachwytu syntetycznymi materiałami i dodatkami wiele osób decyduje się na powrót na łono natury. Jedną z najbardziej docenianych roślin współcześnie jest aloes. Dużą nowością było pojawienie się napojów na jego bazie, lecz kremy, maści czy aloes w żelu, który zawiera skoncentrowany ekstrakt z rośliny. Lista jego zastosowań i pozytywnego oddziaływania jest doprawdy długa i niemal każdy znajdzie coś, co go zainteresuje.

Wspaniałe nawilżenie

Jedną z najłatwiej zauważalnych cech aloesu jest jego rewelacyjne działanie nawilżające. Skutecznie oddziałuje zarówno na skórę, jak i na włosy, jednak charakteryzuje się niezwykłą delikatnością i nie powoduje podrażnień nawet u osób z nadwrażliwością. Szczególnie efektywny jest aloes w żelu dzięki swojemu skoncentrowanym składowi. Można go stosować bezpośrednio na skórę, ale również jako dodatek do domowych kosmetyków. Wspaniale sprawdza się jako składnik maski do włosów, który nie obciąża końcówek. Dobrze pełni funkcję bazy pod makijaż, która nie zmniejsza jego trwałości, ponadto naturalnie nawilżając skórę.

Pomoc w walce z łupieżem

Niewiele osób wie, że aloes w żelu jest doskonałym wsparciem dla osób zmagających się z nawracającym problemem łupieżowym. Dzięki swojemu działaniu grzybobójczemu potrafi być skuteczniejszy niż syntetyczne preparaty, które najczęściej przynoszą tylko doraźny efekt. Żel należy dokładnie wetrzeć w skórę i pozostawić na dłuższy czas, jeżeli nie przeszkadza nam jego zapach, to nie ma nawet konieczności spłukiwania. Po żel aloesowy powinni sięgnąć wszyscy, którzy nie znaleźli jeszcze rozwiązania swoich kłopotów z łupieżem.

Aloes w żelu na problemy skórne

Działanie aloesu na skórę jest doprawdy wspaniałe i poza stosowaniem kosmetycznym może być wykorzystywany jako medykament na nieco poważniejsze problemy. Wiele osób przechodziło przez problemy z trądzikiem i wie, jak trudną i uciążliwą przypadłością potrafi być. Skoncentrowany żel aloesowy przynosi nie tylko ukojenie, ale również w znacznym stopniu potrafi zniwelować wcześniejsze ślady. Skutecznie sprawdza się w walce z bliznami potrądzikowymi i znacznie przyspiesza gojenie świeżych ranek. Potrafi także rozjaśnić niewielkie przebarwienia na skórze. Aloes jest także doskonałym balsamem na oparzenia słoneczne i łagodzi skutki zapomnienia o kremie z filtrem podczas pobytu na plaży. Bywa także pomocny w podrażnieniach po depilacji.