Temat poprawiania urody i naturalności lub jej braku u kobiet od zawsze budził emocje. Choć widać już tendencję do tego, by nie piętnować osób, które decydują się na jakieś działania mające na celu stanie się piękniejszą. Często stawia się pytania: czy skoro nikt nie protestuje przeciw oszukiwaniu świata farbą do włosów, czy aparatem ortodontycznym na zębach, powinno się protestować przeciwko powiększaniu ust, czy innym zabiegom medycyny estetycznej?

Powiększanie ust – za i przeciw

usuwanie zmarszczekO zdanie zapytaliśmy lekarza, który oferuje między innymi zabieg powiększania ust. Wymienił on szereg zalet takiego zabiegu. Miękkie, nieco pełniejsze usta wpływają często na złagodzenie całej twarzy. Wąskie usta kojarzą się najczęściej ze złością, nieprzyjemnym charakterem. Większe, pełniejsze – to oznaka młodości, przyjaznego nastawienia. To jak odbierają nas ludzie jest bardzo ważne, więc dla osób, którym zależy na robieniu pozytywnego wrażenia już od pierwszego momentu, taki zabieg jest jak najbardziej wskazany. Warto jednak wykonywać go tylko u profesjonalisty. W ten sposób uzyskamy bardziej naturalny, subtelny efekt, nie ryzykując powstaniem "kaczych ust", z których tak często śmieje się internet. Dopóki nie przesadzimy z ilością wypełniacza i częstotliwością zabiegów, dopóki będziemy trzymać się profesjonalnych gabinetów i nie szukać tych zabiegów w ofertach wyprzedaży grupowej, powiększanie ust będzie w pełni bezpieczne.

Laserowe usuwanie zmarszczek – naturalne czy nie?

Kolejnym często wykonywanym zabiegiem, jest laserowe usuwanie zmarszczek w Bielsku. Polega ono na potraktowaniu wgłębień w skórze odpowiednio dobranym światłem lasera. W efekcie stare komórki skóry są zastępowane przez nowe i zdrowe, które otaczają dane miejsce i zaczynają je regenerować oraz naprawiać. Wizualnie daje to efekt wygładzenia bruzd w skórze, a także większe napięcie i jędrność skóry w danym miejscu. Jest to więc zabieg, który nie wymaga wstrzykiwania żadnych obcych substancji, a jedynie wykorzystuje naturalne zdolności regeneracyjne organizmu, co może być istotne dla osób, które wyjątkowo cenią sobie naturalność – mówi jeden ze specjalistów medycyny estetycznej, który przeprowadza laserowe usuwanie zmarszczek w Bielsku-Białej.