sukienki damskie z lnu

Istnieje wiele różnych materiałów, które dostępne są dziś w formie ubrań zarówno w sklepach sieciowych, jak i niewielkich butikach. Trzeba jednak brać pod uwagę, że w wielu przypadkach materiały te są sztuczne, a nie każda skóra lubi tego typu tkaniny. Z tego powodu warto zastanowić się nad nieco kosztowniejszymi, ale często trwalszymi i lepszymi dla skóry tkaninami naturalnymi.       

Niegdyś wiele ubrań wykonywano z lnu, który dziś wraca również do łask. Sukienki damskie z lnu stają się coraz bardziej popularne, i to nie tylko na lato, ale również nieco chłodniejsze pory roku. Sprawdźmy, skąd bierze się popularność tego materiału oraz dlaczego warto inwestować w zakup ubrań wykonanych właśnie z lnu.

Zalety lnu

Len jest takim materiałem, który doskonale sprawdzi się na cieplejsze miesiące dla każdej kobiety ceniącej sobie komfort noszenia ubrań. Z uwagi na swoją specyfikę budowy, czyli to, że len podobny jest strukturalnie do ludzkiej skóry, sukienki damskie z lnu nosi się bardzo wygodnie – nie przegrzewają one ciała, są dość dobrze wentylowane, a jednocześnie dzięki swojej naturalności nie mają chemii i doskonale przed nią chronią. Uważa się, że sukienki damskie z lnu są nie tylko komfortowe w noszeniu, ale również świetnie sprawdzają się jako ochrona przed pyłem oraz zanieczyszczeniami z powietrza.  Polecane sukienki z lnu: http://www.modema.pl/pol_m_Odziez-Damska_Sukienki-damskie_Sukienki-lniane-339.html

Dlaczego len jest chłodny?

Każda kobieta, która nosiła kiedykolwiek sukienkę damską z lnu przyzna, że materiał ten sprawia uczucie wiecznie chłodnego oraz bardzo świeżego, nawet po całym dniu noszenia. Wynika to z wysokie higroskopijności tego materiału; komórki lnu mogą zawierać w sobie nawet do 20% własnej masy w formie wody, a jednocześnie nadal sprawiają wrażenie, są suche. To sprawia, że tkanina nie nagrzewa się, dając przyjemny chłód dla ciała. W gorące dni oznacza to nawet kilka stopni niższą temperaturę bezpośrednio przy skórze niż w przypadku innych tkanin. Co więcej, jednocześnie w chłodniejsze dni sukienki damskie z lnu gwarantują lekkie ogrzanie ciała, dlatego można je nosić również w nieco niższych temperaturach.