Pytanie o wygląd w mundurze dotyczy w zdecydowanej większości pań, które w źle skrojonych i niedopasowanych elementach odzieży nie czują się komfortowo. Nawet dla osób, które wojskowość traktują jak hobby, firmy podobne do Helikon oferują odzież, która jest dostosowana standardem do tego, co dostaje się w prawdziwych koszarach przy prawdziwych przydziałach. Spodnie wojskowe, kurtka, a przede wszystkim obuwie, to obowiązkowe wyposażenie każdego zainteresowanego.

Chcąc zaopatrzyć się cywilnie w wyposażenie wojskowego najlepiej jest udać się do sprawdzonych źródeł, takich jak Helikon w których zasięgnąć można nie tylko informacji o produktach ale i fachowej porady względem wyboru poszczególnych pozycji z oferty. Chcąc mieć pewność, że rzeczy kupowane będą pasowały do wymagań lub rozmiarowo trzeba mieć dostęp do pełnego opisu, wymiarów, jak również opinii innych użytkowników, co zapewnia między innymi sklep Miltec.

Poruszając się na rynku cywilnych żołnierzy (co oczywiście jest nazwą własną) można zwrócić uwagę, że spodnie wojskowe są równie często noszone przez sympatyków ciężkiej muzyki, anarchii czy innych, szczególnych grup środowiskowych. Wśród nich Helikon jest popularną marką głównie dzięki swojej dostępności przez Internet, wysokiej jakości produktów oraz niezawyżonych cen.