odszkodowanieWielu sprzedawców bazuje na niewiedzy konsumentów, czerpiąc z tego niemałe zyski. Przykładem tego typu działalności jest sprzedaż towarów i usług przez telefon lub dystrybucja produktów na specjalnie organizowanych w tym celu pokazach. Najlepiej takich sytuacji unikać, a jeśli już zdecydujemy się na tego typu zakupy, powinniśmy pamiętać, że przysługuje nam prawo zwrotu towaru lub rezygnacji z usługi w terminie 14 dni od jej zamówienie/otrzymania produktu Jest to prawo przysługujące każdej osobie, która zamówiła usługę lub kupiła produkt poza lokalem – na odległość. Warto również pamiętać, że prawo do reklamacji towaru/usługi to 2 lata od daty zakupu, nie później jednak niż 2 miesiące od stwierdzenia wady produktu. Dodatkowo, produktu nie musimy reklamować u producenta. Wystarczy złożenie reklamacji u sprzedawcy, który ma obowiązek ją rozpatrzyć.

Niestety pomimo poszerzenia uprawnień konsumentów, zwłaszcza w zakresie zakupów wykonywanych poza lokalem – na odległość – chociażby w sklepach internetowych, wciąż trafiają się przypadki nadużyć ze strony sprzedawców, a nierzadko również jawnych oszustw. Co zrobić w takim przypadku? Po pierwsze, należy próbować dogadać się ze sprzedawcą, zachowując jednocześnie przewidziany ustawowo tryb postępowania. To będzie baza dla naszych dalszych roszczeń, jeśli sprzedawca pozostanie głuchy na nasz wezwania naprawy lub wymiany towaru na nowy – sprawny. Po drugie, jeśli nasze działania nie przynoszą rezultatów, warto zgłosić się o pomoc do fachowców. Może to być organizacja konsumencka lub kancelaria prawna. Z usług tej ostatniej należy skorzystać wtedy, gdy wszelkie inne sposoby dojścia do porozumienia ze sprzedawcą zwiodą i będziemy zmuszeni do założenia mu sprawy w sądzie.

Dla osób, które zmuszone zostały do wszczęcia postępowania sądowego ze względu na nieuczciwość sprzedawcy, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór jednej z wyspecjalizowanych kancelarii prawnych. Odszkodowanie www.ceranek.pl to sprawdzona oferta jednej z najbardziej doświadczonych kancelarii. Dzięki jej pomocy, zdecydowanie łatwiej o dochodzenie swoich praw przed sądem.