ażda kobieta, bez względu na to, czy na co dzień preferuje sportowy tryb życia, czy wyrafinowaną elegancję, powinna mieć w swojej szafie przynajmniej jedną parę trampek. Te buty od dziesięcioleci stanowią swoisty kanon, a niektóre ich modele zyskały sobie miano kultowych. Bez trampek trudno wyobrazić sobie historię rock and rolla, a także modę streetwearową.

SneakersTrampki to buty zakładane nie tylko, gdy reszta stroju ma sportowy charakter - wiele stylizacji, odpowiednich do pracy czy na uczelnię lub do szkoły, wykorzystuje to, że te buty wciąż są szalenie modne. Wśród wielu modeli takiego obuwia można przecież znaleźć warianty doskonale prezentujące się ze strojami wpisującymi się w kategorię ubrań niebanalnych i w nowoczesny sposób eleganckich.

Z pewnością trampki damskie są szczególnie cenione w sytuacji, gdy dba się o to, by stopy i ogólne samopoczucie nie cierpiały podczas wielu godzin spędzanych poza domem. Wygodne obuwie w czasie pracy przyczynia się do tego, że pracuje się owocniej i w mniej stresującej atmosferze, zaś na pewno jest ono po prostu konieczne, gdy wybieramy się na wycieczkę za miasto, lub na przechadzkę po mieście ze znajomymi. Trampki to buty idealne też dla matek, które chodzą na spacery z małymi dziećmi.

Ten rodzaj butów charakteryzuje się lekkością, charakterystyczną i rozpoznawalną na całym świecie formą, a także specyficzną, czasem dość grubą podeszwą. Podeszwa trampek z reguły jest antypoślizgowa i cechuje ją dobra przyczepność. Trampki są wykonywane z wysokiej jakości materiałów o dobrej przewiewności, dzięki czemu dobrze chodzi się w nich też latem. Świetnie sprawdzają się modele z płócienną lub skórzaną cholewką - w przypadku tych ostatnich buty mogą być użytkowane w chłodniejsze dni.

Jednym z sekretów wygody, jaką dają użytkownikom trampki, jest sztywny zapiętek, gwarantujący stopie stabilność. Również fakt, że buty są sznurowane i można regulować ich wiązanie, przyczynia się do tego, że wiele kobiet po prostu nie może obejść się bez trampek.