Dobre samopoczucie, atrakcyjny wygląd i energia, to przymioty którym brakuje wielu, zapracowanym osobom. Brak czasu, chęci i motywacji do uprawiania aktywności fizycznej sprawiają, że coraz częściej jest ona odkładana na dalszy tor. Odzież do biegania w atrakcyjnych krojach i kolorach sprawia, że szczególnie płeć piękna zwraca na nią uwagę w nieco większym stopniu niż dotychczas. Producenci chcąc spełnić oczekiwania konsumentów proponują nawet spodnie do biegania, które również dobrze mogą pełnić element zwyczajnego stroju.

Estetyka i użyteczność, jaką posiada współczesna odzież do biegania pozwala na zdobycie sympatii i zainteresowania coraz szerszego grona odbiorców. Koszulki do biegania nie przypominają już porozciąganych, męskich t- shirt’ow, stanowiąc dopasowane, ładnie skrojone projekty przypominające propozycje „zwykłych” sklepów odzieżowych. O ile tylko robi się zakupy w sklepie sportowym po raz pierwszy warto zasięgnąć porady sprzedawcy.

Współcześnie odzież do biegania nierzadko jest wielofunkcyjna. Pozwala to na uprawianie sportu w drodze do lub z pracy, dzięki czemu ludzie generują oszczędność czasu. Mocną konkurencją do biegania jest jazda na rowerze, jednakże np. spodnie do biegania nie posiadające charakterystycznych, rowerowych wstawek są dużo bardziej użyteczne, co z kolei stanowi ich dużą zaletę.