W lato temperatury powietrza zdecydowanie przekraczają granicę 20 stopni C. Jest to odpowiedni czas, w którym można dać odpocząć stopom po mroźnej zimie. Ciężkie kozaki i śniegowce opinające stopy posiadają negatywny wpływ na wrażliwą skórę, dlatego dobrym wyborem jest zakup kilku par sandałów dziecięcych.

Piankowa swoboda

sandały dziecięce

W nadchodzącym sezonie letnim królować będą materiały lekkie i dostosowujące się do stylu chodzenia. Sandały dziecięcy wykonane z pianki pozwolą na swobodę poruszania się w każdych warunkach. Idealnie chronią delikatną stopę dziecka przed twardymi przedmiotami znajdującymi się na jego drodze. Ponadto nie nabierają wody, dzięki czemu dziecko może chodzić w nich po plaży i mokrej nawierzchni znajdującej się koło basenu. Moc barw i wzorów znajdujących się na powierzchni obuwia pozwala na odpowiednie dopasowanie modelu do gustu malucha. Zapinane na rzepy, które pozwalają na rozpoczęcie nauki samodzielności. Ciekawe propozycje tego modelu sandałków znajdują się między innymi na tej www.sklepdorotka.pl/pol_m_Buty_Sandaly-171.html stronie internetowej. Łatwe w utrzymaniu, nie wymagają specjalnego traktowania. Wystarczy woda z mydłem, a wszystkie zabrudzenia bez trudu są usuwane z nawierzchni pianki.

Ogromny wybór modeli, czyli jak wybrać aby było ok

Dzieci lubią być samodzielne. Dając im szansę na samodzielne ubranie się, czy zasznurowanie bucików łatwiej uczą się kolejnych czynności, bez których nie mogą stać się w pełni samodzielne. Wybór obuwia na lato jest dobrym momentem, w którym warto się zastanowić nad tym, w jaki połączyć beztroski okres wakacji z codzienną nauką. Sandały dziecięce dostępne są w kilku wersjach. Pomijając oczywisty podział na dziewczęce i chłopięce, dzielą się one również ze względu na sposób zapięcia. Najprostszym rozwiązaniem jest inwestycja w modele zapinane na rzepy. Dobrej jakości obuwie posiada mocne rzepy, które nie odpinają się w trakcie chodzenia, dzięki czemu stopa jest przymocowana do podeszwy. Kolejną propozycją są te, które można zapiąć na klamerkę. Ten rodzaj zapięć sandałów dziecięcych częściej spotykany jest przy modelach zaprojektowanych dla dziewczynek. Subtelność i wdzięczność, które daje takie zapięcie daje możliwość doskonałego uzupełnienia stroju na lato. Pasują one do każdej sukienki i spódniczki, wzmacniając samopoczucie dziecka.

Kolory, które pobudzają

W lato dzieci większość czasu spędzają na zabawach z kolegami i koleżankami, a place zabaw są przepełnione. Niezwykle popularne modele sandałów dziecięcych są utrzymane w ciemnej tonacji przede wszystkim ze względów praktycznych. Nie widać na nich zabrudzeń, tak więc dziecko może w całości poświęcić się zabawie bez obawy przed gniewem rodziców. Chłopcy gustują w barwach ciemnej zieleni, granatu i czerni, natomiast dziewczynki tradycyjnie w czerwieni, różu i błękicie. Wybierając model sandałów dziecięcych należy mieć na uwadze zdrowie malucha. Nie mogą one być ani za duże, ani za małe. Stópka musi idealnie trzymać się podeszwy, a sama podeszwa powinna być giętka i elastyczna. Bez wyżej wymienionych cech obuwie może stać się niebezpieczeństwem podczas beztroskich zabaw.