Nie ma nic bardziej stałego niż zmiana. Ten prosty fakt idealnie obrazuje moda. Moda bowiem potrafi zmieniać się dosłownie z dnia na dzień. To co jednego dnia było kiczem i szczytem bezguścia, drugiego dnia może być obwołane hitem i prawdziwym must have każdej kobiety, która pretenduje do miana eleganckiej oraz modnej.

Kwestia obuwia

damskie kozakiWiadomo nie od dziś, że najważniejsze w modzie są dodatki. Odpowiednio dobrana biżuteria, torebka czy buty potrafią zaskoczyć i zbudować prawdziwie pozytywny obraz nas samych. Dlatego warto poświęcić na ich wybór nieco więcej czasu. Szczególnie ważne jest obuwie. Ma ono przecież nie tylko funkcje ozdobno-dekoracyjne, a również, czy może - przede wszystkim - pełni funkcje ochronne naszej stopy.

Trochę historii

Obuwie towarzyszy ludzkości już od tysiącleci. Pierwotnie "szyto" je, czy raczej - tworzono - z traw lub zwierzęcej, niegarbowanej skóry, którą przywiązywano do nogi sznurkiem. Wtedy buty pełniły jedynie funkcje ochronne - ochraniały stopę przed wodą, zimnem czy zranieniem. Czas na modę dla obuwia przyszedł dużo później.

Niegdyś, co ciekawe, wysokie obcasy i koturny były domeną mężczyzn. Chociażby w Starożytnej Grecji - takie buty nosili aktorzy. Potem, w epokach nam już nieco bliższych bo w XVI czy XVII wieku wysokie obcasy były domeną arystokracji i szlachty. Nadal też, co ciekawe, gustowali w nich raczej mężczyźni. Trend ten jednak powoli zaczął odwracać się w wieku XVIII.

Obuwie obecnie

Dzisiaj możemy przebierać w rodzajach obuwia. Jednym z najbardziej lubianych rodzajów butów wśród kobiet są z całą pewnością damskie kozaki(np. http://www.merg.pl/pol_m_Buty-Damskie_Kozaki-196.html). Na szpilce, koturnie, płaskim obcasie, na słupku... Ta ogromna różnorodność sprawia, że każda kobieta znajdzie kozaki idealne dla siebie. A wysokie buty uważane są przez większość - zarówno kobiet, jak i mężczyzn, za bardzo seksowne. Poza tym wysokie buty, oprócz tego, że modne i seksowne, potrafią naprawdę dobrze chronić nogę przed urazami i niską temperaturą z zewnątrz, sprawiając, że noszenie tych butów to czysta przyjemność.