Wisiorki, kolczyki, pierścionki, bransoletki, naszyjniki – wszystkie te urokliwe ozdoby wymagają równie pięknej oprawy. A takową z pewnością zapewnią wyjątkowe szkatułki na biżuterię. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, z odpowiednio przemyślanym wnętrzem, pozwolą zachować ład i porządek. Problem splątanych łańcuszków i kolczyków nie do pary odejdzie w zapomnienie, ułatwiając paniom codzienne wyjście z domu. Warto jednak podkreślić jeszcze jeden atut szkatułek na biżuterię. Jest nim oczywiście aspekt dekoracyjny, albowiem współczesne produkty przypominają małe dzieła sztuki. W zależności od zastosowanych materiałów i zdobień, idealnie wkomponują się w wystrój glamour, romantyczny czy prowansalski.

Kuferki i puzderka

Szkatułki na biżuterię to najbardziej powszechny detal pozwalający swobodnie przechowywać posiadane błyskotki. Zaprojektowane z myślą o paniach, które cenią zarówno urokliwe dzieła jubilerskie, jak i piękne dodatki, jakimi się otaczają. Dlatego dostępne w sprzedaży kuferki możliwe są do nabycia w rozmaitych wariantach wielkościowych. Ich wybór powinien być uwarunkowany ilością posiadanej biżuterii. Znajdujące się wewnątrz przegródki i szufladki pozwolą wygodnie posegregować pierścionki, kolczyki, bransoletki, zawieszki do wisiorków czy same łańcuszki. Mogą przyjąć postać dużego pojemnika z lusterkiem lub małego, ale komfortowego w użytkowaniu pojemnika.

serce na dłoni - wisorek

Kiedy warto kupić szkatułkę?

Szkatułki na biżuterię, choć urokliwe w swej postaci, niemniej jednak czasem okazujące się zbyteczne. Chodzi o sytuacje, w których nie posiadamy zbyt wiele drogocenności. Wówczas o wiele bardziej przydatne mogą okazać się zwykłe pudełka bez przegródek. Ich prosta forma nie powinna być jednak utożsamiana z monochromatycznością czy nudnym wyglądem. Wręcz przeciwnie! Współczesne modele stanowią najlepszy dowód kreatywności producentów, albowiem spośród bogatej kolekcji puzderek, możemy wybrać te, które najbardziej trafiają w nasze oczekiwania. Klasyczne z drewna, a może z wikliny wpisujące się w rustykalne wnętrze?